11. festival dječjih klapa - Zadar 2019.

Hrvatsko narodno kazalište Zadar, 17. svibnja 2019.

REZULTATI NATJECANJA:

kategorija – do 14 godina
1. Kotorski gardelini, Kotor (Crna Gora) - zlato
2. Manina, Blato (Korčula) - srebro
3. Škalinice, Ražanac - bronca

kategorija – do 16 godina
1. Bepo, Omiš - zlato
2. Baliniera, Preko (Ugljan) - srebro
3. Dominus, Rijeka - bronca

Nisu se natjecali: Meterize (Šibenik) i Luč (Split)

NASTUPALI SU:

Kategorija do 14 godina

1) GARDELIN, Selca (Brač) / voditelj: Josip Tomasović
Tulipan, jorgovan (narodna / obrada: Lj. S. Delmata)
Lipo ti je živit u Morkanu (narodna / obrada: Lj. S. Delmata)

2) DOBRI, Split / voditeljica: Karmen Širović
Tri divojke (narodna / obrada: K. Širović)
Izašla je zelena naranča (narodna / obrada: K. Širović)

3) METERIZE, Šibenik / voditeljica: Sonja Batur
Uranila bila vila (narodna / obrada: Lj. S. Delmata)
Sve su koke poludile (narodna / obrada: Lj. S. Delmata)

4) ŠKALINICE, Ražanac / voditeljica: Iva Čačić
Jabuko rumena (narodna / obrada: Lj. S. Delmata)
Jemala san dragoga (narodna)

5) KOTORSKI GARDELINI, Kotor (Crna Gora) / voditeljica: Nada Baldić
Dva Bracanina (narodna / obrada: Lj. S. Delmata)
Jemala san dragoga (narodna)

6) LUČ, Split / voditeljica: Lidija Čujić Živković
Ako spavaš, vilo moja (narodna / obrada: L. Čujić Živković)
Divojka je ruže brala (narodna / obrada: L. Čujić Živković)

7) MANINA, Blato (Korčula) / voditeljica: Dalija Gavranić
Spavaš li zlato moje (narodna / obrada: Lj. S. Delmata)
Dva Bracanina (narodna / obrada: Lj. S. Delmata)

Kategorija do 16 godina

1) DOMINUS, Rijeka / voditeljica: Anita Stupac Butorac
E, kad ja iden Staren Gradu (narodna / obrada: J. Ćaleta)
Kaleto moja draga (narodna / obrada: Lj. S. Delmata)

2) BALINIERA, Preko (Ugljan) / voditeljica: Nada Smoljan
Dobro jutro ca se ne javiješ (narodna / obrada: J. Veršić)
O da mi je cimentati more (narodna / obrada: M. Rogošić)

3) BEPO, Omiš / voditeljica: Marija Didović
Samo moru virujen (autor: Z. Runjić / obrada: V. Didović)
Rusulica (narodna / obrada: V. Didović)

Organizator Festivala: Gradska knjižnica Zadar
Pokrovitelj Festivala: Grad Zadar
Ravnateljica Festivala: Doroteja Kamber-Kontić
Umjetnički ravnatelj Festivala: Dražen Habuš
Kum Festivala: Zlatan Stipišić Gibonni
Stručni ocjenjivači: Ivo Nižić, Anita Gergorić, Jelena Laća, Tatjana Zorić, Jurica Šoša
Voditeljica programa natjecateljske večeri: Dajana Brunac
Scenografija: Igor Budimir i učenici Škole primijenjene umjetnosti i dizajna Zadar
Ozvučenje i rasvjeta: HNK Zadar
Oblikovanje plakata: Mladen Masar
Fotografija: Mladen Masar
Organizator Festivala (za Knjižnicu): Milko Belevski