10. festival dječjih klapa – HNK Zadar, 18. svibnja 2018. u 19 sati

REZULTATI NATJECANJA

kategorija – do 14 godina
1. Manina, Blato (Korčula) - zlato
2. Bepo, Omiš - srebro
3. Baliniera, Preko (Ugljan) - bronca

kategorija – do 16 godina
1. Fjok, Zadar - zlato
2. Maestral, Split - srebro

Nisu se natjecali: Četiri kampanela, Rab

NASTUPALI SU:

Kategorija do 14 godina

1 DOMINUS, Rijeka, voditeljica: Anita Stupac Butorac
Rusulica (narodna / obrada: J.Ćaleta, R.Kraljević)
Dobra večer Bog da (Kolendra) (narodna / obrada: Lj.S.Delmata)

2 METERIZE, Šibenik, voditeljica: Sonja Batur
Čija je ono divojka (narodna / obrada: D.Tambača)
Projden kroz Pasike (narodna / obrada: Lj.S.Delmata)

3 MANINA, Blato (Korčula), voditeljica: Dalija Gavranić
Zbogom moja Prigradica vala (narodna / obrada: D.Fio)
Cetina (autor: D.Žanko / obrada: M.Čačija)

4 BEPO, Omiš, voditeljica: Marija Didović
Mati moja s licem sunca (obrada: Lj.S.Delmata)
Lipe ti su Zadarke divojke (autor: B.Bersa / obrada: V.Didović)

5 LUČ, Split, voditeljica: Lidija Čujić Živković
Da mi je proći kontradom (autor: V.Knežević / obrada: L.Čujić Živković)
Čija je ono divojka (narodna / obrada: L.Čujić Živković)

6 BALINIERA, Preko (Ugljan), voditeljica: Nada Smoljan
Okruk selo (narodna / obrada: Lj.S.Delmata)
Vratija se Šime (narodna / obrada: Lj.S.Delmata)

Kategorija do 16 godina

1 ČETIRI KAMPANELA, Rab, voditeljica: Lući Vrtodušić
Cetina (autor: D.Žanko / obrada: M.Čačija)
Lipe ti su Cavtajke divojke (narodna / obrada: Lj.S.Delmata)

2 FJOK, Zadar, voditeljica: Marjana Dušević
Na Neretvi vodi ladnoj (narodna / obrada: B.Juričić)
O, jablane moj visoki (narodna / obrada: M.Rogošić)

3 MAESTRAL, Split, voditeljica: Helena Pelić
Garifule bili (narodna / obrada: D.Fio)
Ja sam majko cura fina (narodna / obrada: Lj.S.Delmata)

Organizator Festivala: Gradska knjižnica Zadar
Pokrovitelj Festivala: Grad Zadar
Ravnateljica Festivala: Doroteja Kamber-Kontić
Umjetnički ravnatelj Festivala: Dražen Habuš
Kum Festivala: Zlatan Stipišić Gibonni
Stručni ocjenjivači: Ivo Nižić, Dina Bušić, Anita Gergorić, Tatjana Zorić, Bojan Pogrmilović
Voditeljica programa natjecateljske večeri: Dajana Brunac
Scenografija: Igor Budimir i učenici Škole primijenjene umjetnosti i dizajna Zadar
Ozvučenje i rasvjeta: HNK Zadar
Oblikovanje: Mladen Masar
Fotografija: Lucija Juravić
Organizator (za Knjižnicu): Milko Belevski